Akcje klubowe

W dniu 17 grudnia 2015 r. odbyła się ostatnia w tym roku akcja poboru krwi z udziałem naszego klubu. Zarejestrowało się 31 osób co przełożyło się na oddanie krwi w ilości 12.750 ml. Dziękujemy krwiodawcom, którzy dzielnie wyszli na przeciw ludziom, którzy potrzebują tego leku jak jest krew, wszak to jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Fotorelacja z akcji poboru krwi, która odbywa się pod opieką pani Elżbiety Porowskiej pedagoga szkolnego i Pauli Kuźniarskiej WCKiK Gdańsk, prezesa Klubu HDK im. Stoczni Gdynia w Gdyni Juliana Aleksandra Michasia oraz wiceprezesa Zbigniewa Mrozowskiego. 

1.
27 marca 2015 r. – godz. 9-12 “Szkolna Akcja Krwi” - Zespół Szkół Ogólnokształcących i
Sportowych w Pruszkowie
2. 1 czerwca 2015 r. – godz. 9-13 "Podaruj dzieciom serce" - Plac Jana Pawła II w
Pruszkowie
3. 21 czerwca 2015 r. – godz. 11-16 "Wianki w Pruszkowie" - Plac Jana Pawła II w
Pruszkowie
4. 21 sierpnia 2015 r. – godz. 9-13 "Podziel się sercem w wakacje" - Plac Jana Pawła II w
Pruszkowie
5. 24 września 2015 r. – godz. 9-13 "Powitanie Jesieni" - Plac Jana Pawła II w
Pruszkowie
6. 29 października 2015 r. – godz. 9-13 “Akcja Gorących Serc" - Plac Jana Pawła II w Pruszkowie 
Działania godne uwagi

   Sieć Centrów Informacyjno-Doradczych zorganizowała konkurs pod nazwą "Działania godne uwagi". W konkursie wzięło udział 70 organizacji w tym Klub Stowarzyszenia HDK RP "Cenne Krople" w Zbąszyniu, gdzie prezesuje Dorotka Michalczak. Klub "Cenne Krople" otrzymał symboliczną statuetkę wraz z 7 innymi organizacjami. 
**********
Kolejne akcje krwi.
Gdzie Ci krwiodawcy?
Zbąszyniu kolejna akcja krwi >>>zobacz<<<
**********

Tylko gdzie te grzyby?

   21 września Klub SHDK RP "DAR" przy Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "VICTORIA" S.A. zorganizował dla krwiodawców, wycieczkę integracyjną na grzybobranie. Prym wiedli panowie ale panie będą miały też co robić po powrocie panów z grzybami. Grzybobranie zakończyło się grilowaniem na łonie natury. 
**********
Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy,
Prezydent Wałbrzycha
Roman Szełemej
wyróżnił krwiodawców "PODZIĘKOWANIEM"
Byli wśród nich także nasi przyjaciele
**********
   Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, dzieci ze Zbąszynia i Łomnicy wykonały rysunkio tematyce krwiodawstwa i ratowania życia. Rysunki te zadedykowały wszystkim dzielącym się swoją krwią z chorymi. 
**********

     W Dusznikach Zdroju, 26 maja 2012 roku, odbyła się 7 Krajowa Spartakiada Honorowych Dawców Krwi w sportach obronnych. Udział wzięło 20 drużyn strzeleckich. Klub SHDK RP
im. A. Bilika przy ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej reprezentowany był przez zespół:

Eugeniusz Formicki
Karolina Formicka
Joanna Kurek


   Po niesamowitej walce, pokonali wszystkie zespoły i zajęli pierwsze miejsce. W kategorii kobiet triumfowała Joanna Kurek. 
   Wspaniała pogoda i fantastyczna atmosfera towarzyszyła przez cały czas trwania Spartakiady 
**********
   19 maja 2012 r. w Galerii Handlowej Victoria w Wałbrzychu, odbyła się akcja poboru krwi. Chętnych do oddania krwi było bardzo dużo lecz tylko 23 dawców mogło oddać krew. Pozyskano w ten sposób 10350 ml. krwi. Podczas tej akcji, zorganizowany został także punkt pomiaru cisnienia krwi oraz pokaz masażu serca i sztucznego oddychania. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem. Mozna było dowiedzieć się jak prawidłowo dbać o swoje zdrowie. 
**********
    W dniu 5 maja 2012 r. klub SHDK RP "DAR" w Wałbrzychu, zorganizował dla członków klubu oraz pracowników Zakładów Koksowniczych "Victoria" S.A., zawody wędkarskie. Celem zawodów, była popularyzacja honorowego krwiodawstwa wśród pracowników oraz mieszkańców Wałbrzycha.
**********
Fantastyczne wyróżnienie otrzymał Klub SHDK RP im. prof. Ludwika Hirszfelda
w Kedzierzynie Koźlu, od Marszałka Województwa Opolskiego pana Józefa Sebesta.

Kategoria Organizacje Pozarządowe "Partnerstwo bez granic"

Tylko pogratulować Zarządowi klubu oraz prezesowi Leonowi Piecuchowi
**********
**********
     Klub SHDK RP "DAR" przy Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "VICTORIA" S.A. zorganizowała grzybobranie wśród krwiodawców. Prym wiedli panowie ale panie będą miały też co robić po powrocie panów z grzybami.