Jubileusz 25-lecia

20.10.2014
   W Olsztynie 18 października 2014 w pięknym hotelu Manor odbył się Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. Na obchody jubileuszu ćwierćwiecza przybyły kluby z całej Polski. Byli obecni nie tylko zrzeszeni w SHDK RP ale
także kluby HDK z innych organizacji.
Dokładnie o godzinie 16:00 w pobliskim kościele, rozpoczęła się msza św. uświetniająca 25-lecie Stowarzyszenia. Po mszy kluby wraz ze sztandarami udały się na uroczystą akademię do hotelu Manor.

   Zaproszonych gości przywitał prezes Stowarzyszenia HDK RP Tomasz Ogrodnik.
W dalszej części przedstawił historię 25 lat działalności Stowarzyszenia. Następnie przybliżył działalność jaką wykonują poza oddawaniem krwi, kluby zrzeszone w Stowarzyszeniu. Po takiej prezentacji działalności klubów oraz całego Stowarzyszenia, głos zabierali zaproszeni goście.

   Przyszedł czas na podziękowania i wyróżnienia. Otrzymywali je zasłużeni dla Stowarzyszeni m.in. jeden z założycieli - Prezes Honorowy Jan Lankau, oraz Prezes Stowarzyszenia Tomasz Ogrodnik. Każdy z klubów otrzymał, pamiątkowe statuetki upamiętniające jubileusz 25-lecia. Także kluby dziękowały Stowarzyszeniu i na ręce Prezesa Ogrodnika składały swoje upominki.

   [...uroczystą Akademię uważam za zamkniętą...] tymi słowami
prezes Ogrodnik zakończył część oficjalną obchodów 25-lecia Stowarzyszenia HDK
RP.

   Wszyscy goście zaproszeni zostali na część artystyczną, która
odbyła się w restauracji hotelowej, podczas której przedstawiciele klubówwymieniali doświadczenia dotyczące pracy w klubach.